Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tropický oddílový turnaj

30. 7. 2018

Tropické počasí přivítalo v sobotu 28.7.2018 účastníky oddílového turnaje ve čtyřhře. Už v devět ráno bylo nutno začít bilancovat výdej a příjem tekutin a zavlažovat nejen kurty, ale i těla tenistů.

Do turnajové soupisky se zapsalo celkem 10 hráčů, z nichž 40% letos překvapivě tvořily dámy. K nasazeným zkušenějším hráčům byli dolosováni ti méně zkušenější, los si tentokrát nezažertoval jako v loňském roce, kdy se v jedné dvojici sešli manželé Tvrzští a ani otec s dcerou Baštovi, což by také nemuselo dopadnout dobře. Naopak se opakovala loňská dvojice Martin H. s Martinou, kterým souhra fungovala náramně a po rozřazovacích bojích ve skupině zaujmuli první místo a tím i účast ve finále. Na stejnou metu si mysleli i Honza B. s Míšou, kteří ztratili pouze jeden zápas s Martinem H. a Martinou. Jenže ouha! V posledním zápase skupiny hráli Martin H. s Martinou s již zajištěnou finálovou účastí proti Honzovi H. s Václavem a překvapivě prohráli 4:6. Tři trojice tedy měly poměr zápasů 3:1, takže rozhodoval poměr gemů, z čehož nakonec smolně vyšla dvojice Honza B. s Míšou a místo o titul si zahrála "jenom" o třetí místo.

A jakoby se jejich zklamání přeneslo i do souboje s Michalem a Julií, jelikož v zápase hraném na dva vítězné sety uhráli pouze dva gemy, po jednom v každém setu. Třetí místo tedy získali Michal s Julií.

Finálový souboj byl tedy opakováním posledního zápasu ve skupině, Honza H. s Václavem pro sebe získali první set poměrem 6:4, druhý set urvali v tiebreaku Martin H. s Martinou, takže rozhodoval stejně jako v loňském roce supertiebreak. Po vynikajících zásazích na obou stranách a v nervydrásajících výměnách nakonec po výhře 11:9 získali letošní titul Honza H. s Václavem - Václavovo jméno bude na štítku na poháru premiérově.

Turnaje se zúčastnila též dvojice Tomáš s Jitkou.